V1 – šitá väzba
Knižné zložky sú zošité spolu s obálkou v chrbte a orezané z troch strán. Na šitie sa používa skobka z plochého alebo zaobleného drôtu (tzv. „očka“, resp. „uška“). Podľa typu, veľkosti a rozsahu tlačoviny je možné použiť viaceré kombinácie skobiek: 2-4 ploché skobky, 2 zaoblené skobky, 2 ploché + 2 zaoblené skobky. Pri formátovo malých materiáloch sa používa len jedna skobka.
V2 – lepená väzba
Voľné listy sú na chrbte spojené lepidlom, zavesené do obálky a nakoniec orezané z troch strán. Typ tejto väzby sa líši podľa typu používaného lepidla. Bežne sa používajú lepidlá Hot Melt, pre vyššiu odolnosť sú vo vybraných prípadoch používané PUR lepenia (hlavne pri vyšších rozsahoch s natieraným papierom). PUR lepenie je nevýhodné z hľadiska rýchlosti realizácie vzhľadom na schnutie v trvaní 24-48 hodín. Pri tejto väzbe je možné použiť obálku so záložkami z jednej alebo oboch strán.
V3 – bloková väzba
Brožúra je na chrbte zošitá zo strany drôtom. Pridaná obálka zakryje väzbu a vytvorí chrbát. Dnes je už veľmi málo využívaná. Využíva sa napr. pri skriptách.
V4 – šitá väzba
Je odolnejšou väzbou oproti V2 nakoľko knižné zložky sú zošité niťou klasickou alebo tavnou a takýto knižný blok sa zalepí do obálky. Využíva sa hlavne pre vyššiu odolnosť pri katalogoch či knihách s vyšším rozsahom strán. Pri danej väzbe je možné tiež použiť obálku so záložkami z jednej alebo oboch strán.
V5
Polotuhá väzba s doskami z ľahšej lepenky – knižný blok je buď lepený alebo šitý niťou. Väzba je podobná ako V2 – dnes sa už takmer nepoužíva
V6
Väzba známa hlavne z detských skladačiek – leporel. Sú to vlastne lepené listy z ľahšej lepenky.
V7 – tvrdá väzba
Poloplátenná tuhá väzba s okrajmi. Ide o väzbu s kombinovaným poťahom. Knižné dosky sú potiahnuté papierom a chrbát knihy je potiahnutý plátnom, alebo iným vhodným materiálom. V súčasnosti je možné využiť širokú škálu plátna pre dané využitie.
V8 – tvrdá väzba
Knižná väzba V8 je plátená väzba s okrajmi a s nekombinovaným poťahom, tzv. celoplátenná väzba. Môže mať aj prebal.
Táto väzba má tri varianty:
V8a – tvrdá väzba, kedy sú knižné dosky potiahnuté laminovaným papierom
V8b – tvrdá väzba s doskami potiahnutými papierovým poťahom
V8c – tvrdá väzba s doskami potiahnutými iným poťahom napríklad kožou, imitáciou kože (napr. baladek), vrátane vatovania dosiek – t.j. výplň molitánom
V9
Tvrdá väzba má dosky z plastu stužené nemäkčenou PVC fóliou alebo lepenkou.
Flexoväzba
Ide o väzbu, ktorá je takým medzistupňom medzi mäkkou a tvrdou väzbou. Blok sa síce zavesuje do dosiek, ale dosky sa vyrábajú z kartónu takže sú ohybné ako pri mäkkej väzbe. Ide o veľmi moderný typ väzby, často využívanú pre svoju praktickosť.
Špirálová väzba
Využíva sa nielen na kalendáre a písacie bloky, ale aj na moderne navrhnuté brožúry a katalógy. Je viacero druhov špirálových väzieb. V súčasnosti najdokonalejšou je väzba Twin Wire – ide o dvojitú kružkovú väzbu. Umožňuje otáčanie listov o 360 stupňov bez posunutia stránok. Pri použití väzby u nástenných kalendárov je možné vložiť do špirály jeden alebo dva háčiky na zavesenie. Je možné stále využiť ale aj ďalšie druhy špirál – kovové alebo plastové. Pri všetkých typoch je možné využiť širokú škálu farebných prevedení.
Hrebeňová väzba
Dokumenty sú pri nej zviazané plastovým hrebeňom. Ako predná strana zviazaného dokumentu sa používa transparentná fólia a zadná strana kartón v rôznom prevedení. Konštrukcia hrebeňa umožňuje viacnásobné použitie, pridávanie a odoberanie listov. Využívané však len pri veľmi malých nákladoch.